top of page

600

"שש מאות הימים של אהוד ברק – סיפור אישי" 

 

מפיק ובימאי  אקל סיון 

 

שנת הפקה 2003  אורך כ 40 דקות

 

מבט אישי מרתק בראיון אישי וחושפני עם אהוד ברק על חשבון נפש אישי במהלך 600 היום של כהונתו כראש ממשלה,משולב במערכת היחסים שבינו לבין אשתו נאווה.

 

מראיין הבמאי אקל סיון –בלעדי לערוץ הסרטים הישראלי

סיון הפקות

  שש מאות הימים של אהוד ברק   

 

מבט אישי

מבוא

כל החלטה מדינית - שולית ונשכחת, או היסטורית והרת גורל – מתקבלת, בשורה התחתונה, על ידי בני אדם. גם בכירי עולם, ממש כמו מנהלי חברות, מדענים או שחקני כדורגל, מקיימים ביניהם קשרים אישיים – חמים או מנוכרים, נעימים או דוקרניים – בתוך מעגל חברתי-מקצועי מצומצם למדי... חוג שבו כולם מכירים את כולם, אוהבים, שונאים, משתפים פעולה, מתחרים, מחייכים ומקנאים – וחווים את כל קשת התחושות שמעוררים בני האדם זה בזה, מאז ולעולם, בכל מקום שבו הם מתקהלים. גם גדולי תבל, בדיוק כמו עובדי היי-טק או עובדים סוציאליים – פוגשים זה את זה שוב ושוב ב"כנסים מקצועיים" וב"ישיבות עבודה", ויוזמים "פרוייקטים משותפים" - כאנשי מקצוע העוסקים באותו התחום, ומבקשים לקדם את עניינם ולהותיר את חותמם. ההבדל היחיד הוא כמותי, לא איכותי, במהותו:

 

 הפרוייקטים של מנהיגי העולם – בהצלחתם ובכשלונם – קובעים את גורלם של מיליונים רבים - ולכן אנו מכנים אותם היסטוריה-  

 

הסרט

 

הסרט "600 הימים של אהוד ברק" מתמקד באהוד ברק האדם ויחשוף את התחושות, ההתלבטויות ותהפוכות הנפש שעבר אהוד במהלך 600 ימי הנהגתו כראש ממשלת ישראל החל מעלייתו על דוכן הכנסת לשבועת האמונים ועד לירידתו מהדוכן כמנהיג שהכזיב מדינה שלימה.

 

הסרט חושף את המהפך העובר על אדם שעד לרגע עלייתו לשלטון,קיבל הנחיות מהדרג הממשלתי הן בצבא כרמטכ"ל והן כפוליטקאי תחת יצחק רבין ז"ל

וביום בהיר אחד הוא מביס את יריביו הפוליטיים ומקבל את כל כובד המשקל של קבלת החלטות הרות עולם על כתפיו

 

השאלה המרכזית היא: איך הוא מתמודד עם זה,בתוכו נימה

מעבר לחזות החיצונית הקשיחה והמנוכרת קמעא כמנהיג

 

הסרט עוקב אחר מהלכיו הן בעשייתו בתוך המדינה וכמובן בשיחות השלום

שעמדו לקבוע את גורל מדינת ישראל

בקמפ דייויד, במו"מ עם סוריה, בביקורי הידידות אצל שכנינו, כחוויה אנושית - קרובה ונגישה לצופה באשר הוא – באמצעות עדות אישית, מיד ראשונה. אהוד ברק הרי היה שם – כאדם, לא רק כפוליטיקאי. עבורו, המדשאות של קמפ דייויד הן לא רק סמל מדיני, אלא נוסטלגיה אישית. הוא סעד עם קלינטון, ישב מול ערפאת, חייך אל עבדאללה – גם כשהמצלמות לא היו שם.

 

הבמאי אקל סיון מראיין וגובה ממנו עדות חיה על הדברים שחש וראה אהוד ברק

במהלך הדיונים הארוכים והמתמשכים,בה מנהיגים כמו ביל קלינטון ,יאסר ערפאת וכמובן אהוד ברק ,משילים את איצטלת השרד וחושפים את הפן האנושי שלהם,מתרגשים,'מסתחבקים' ,מתעצבנים,נעלבים,פורשים וחוזרים,וכל זאת כשמשא כבד מנשוא על כתפיהם. 

 

בשורה התחתונה: כיצד הפכה האינטראקציה האנושית הזאת, על כל רבדיה הגלויים וזרמיה התת-קרקעיים, להחלטות גורליות המשפיעות על החיים ועל העתיד של כולנו?

 

החומרים

הסרט מורכב משילוב מדוד ונכון של כמה סוגי חומרים:

 

  • חומר תיעודי מצולם של אהוד ברק באירועים ציבוריים לכל אורך כהונתו כראש ממשלה.

  • חומר בלעדי המצוי בידי יזמי הסרט: רגעים אישיים עם אהוד ברק.

  • ראיון אישי עם אהוד ברק, ששם דגש על חוויותיו, מחשבותיו וצמיחתו כאדם, מתוך התקופה הסוערת שעברה עליו כראש ממשלת ישראל.

היזיוולט תורדסו םידלי תורדס ,םוסרפ יטרס ,םיישיא םיטרס ,תימדת יטרס ,םיידועת םיטרס

bottom of page