top of page

אקל סיון


שם הספר: חידלון קסום     שם המחבר: אקל סיון
על אהבה ועל היעלמות והיכחדות של הגוף והנפש


תאריך הפקה: 2008
מספר עמודים: 174

הספר 'חידלון קסום' מאת אקל סיון – ממקימי ערוץ 2, מפיק ובימאי, הוא יצירת מופת שמשולבים בה דמיון ומציאות המשלימים זה את זה.
על רקע נופיה הקסומים של ירושלים, ועל רקע זיכרונות ילדות והתבגרות, מחבר הסיפור לוקח את הקורא למסע קסום, רומנטי וסקסי בין הילדות בעבר, ואשפוז בבית חולים בהווה.

אסי, גיבור הסיפור, נע על ציר הזמן הלוך וחזור בין ילדותו בראשית המדינה ובית החולים בהווה בו הוא מאושפז בבגרותו, עם הצצה קצרה לעתיד.
הוא נזכר בעליצות וריגוש הנעורים, אהבות ראשונות בעיר באווירה שמרנית של חובת שמירת הבתולין עד לחתונה, משחקי אהבה ראשונים על הגורן בחברה המתירנית בקיבוץ,
והתבגרות בארה"ב בתקופת דור הפרחים ופסטיבל וודסטוק המלווה בסקס חופשי וסמים בחזון של אהבה ושלום, וסיום מלחמת וויטנאם: 'גופות רבים של צעירים וצעירות, מעורטלים בחלקם, כיסו את פני הקרקע, ויחסי מין התקיימו ללא עכבות תחת כיפת השמים'
(עמוד 167).

הספר מתאר את חוויות ההתבגרות התמימות של ילדי דור תש"ח, מעשי שובבות בתנועת הנוער, קיבוץ גלויות, הבושה ביחסי בנים-בנות ואהבות נכזבות:
'יש להבין שאצלנו, חברי התנועה והגרעין, נושאים כמו ריקודים סלוניים היו מתקבלים בשאט נפש וגורמים להרחקת החניך או החניכה מהתנועה. הימורים ומשחקי קלפים היו בל ייראה ובל יישמע'(עמוד 73).

אסי מפתח קשר נפלא עם בת דודתו המופרעת, ונזכר בשינה משותפת איתה בבית הסבתא דדה בירושלים, וגילוי המיניות שלו: 'הלילות במיטה המשותפת היו כר נרחב לכמיהה חושנית, מתוך שאיפה אסורה לאחוז בה, ללטף את צווארה ואת גווה ברכות'(עמוד 19),
תשוקה שליוותה אותו בדמיונו בלבד בשנות היכרות רבות עם בת הדודה המתבגרת,
ובצחוקים משותפים שלהם הקשורים למיניות בקריאת ההגדה של פסח:
'נהגנו להצטחקק למקרא הפסקה, "שדיים נכונו לך", או להדגיש את "בן זומא אומר" '
(עמוד 27).

בהווה, אסי הוא מטופל מבוגר לאחר התקף לב בבית החולים, ובמחלקה הוא מתאהב בנטשה, רופאה צעירה ויפה, גרושה ואם לבת יחידה, ומתפתחת ביניהם אהבה ענקית למרות הנהלים המחמירים בכל הקשור ליחסי חולה-רופא ואיום בפיטורי הרופאה.
אסי חש אל הרופאה אהבה גדולה:
'אני מביט בך', אמר ואחז את ידה בחוזקה, 'את ממלאת את כל כולי...'(עמוד 70).
הרופאה נענית לחיזוריו: 'אני מרגישה אליך קרבה כאל אדם שליטף את נשמתי והשאיר את רישומו העמוק והאוהב'(עמוד 30).


חוויות הגיבור מלוות ביחסי אהבה מלאי רגש, תשוקה ותיאורים אירוטיים, כאשר ההתחברות בין הגבר לאישה מלווה תמיד ברגש של אהבה, עונג הדדי, מחויבות ותיאורי סקס המשקפים אהבה אמיתית מלווה ברומנטיקה ומשחק מקדים, כפי שאהבה בין בני זוג צריכה להיות.

אני ממליץ בחום על הספר הזה הכתוב בשפה יפה, מציג עלילה מרתקת ותיאורים מלאי רגש של אהבה ותשוקה וגם רגעי עצבות.
התיאורים המיניים המרגשים יכולים לשמש הדרכה מינית נפלאה ואמיתית לכל אותם מתבגרים שנמצאים בתחילת או לפני קשר של אהבה ומיניות בחייהם

ניתן להשיג את הספר אצל הבת יפעת סיון 0529200668.
 

Heading 4

Heading 4

Heading 4

Heading 4

bottom of page